SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı” başladı.

 “Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı” başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi’nin planlaması kapsamında düzenlenen “Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı” başladı.

 

Sivas Öğretmenevinde 1 hafta boyunca farklı oturumlar halinde gerçekleştirilecek çalıştayda müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi (İSGB) tarafından bilgilendirmeler yapılacak. Ayrıca; veli, öğrenci, idareci, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve muhtarlarla okullarda güvenli eğitim ortamları sunulması noktasında fikir alışverişinde bulunulacak.

Çalıştayın bugünkü oturumu Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy başkanlığında gerçekleştirildi. Programa müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz, ilçe milli eğitim müdürleri ve İSGB uzmanları katıldı. Programın açış konuşmasını Şube Müdürümüz Mücahit Gül Yaptı. Gül, çalıştayda1 hafta boyunca eğitim ortamlarının güvenliği konusunda yapılabilecek çalışmaların masaya yatırılacağını belirterek, bu noktada katılımcıların görüş ve önerilerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Gül’ün ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, aralarında Sivas’ın da bulunduğu 5 pilot ilde gerçekleştirilen “Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı”nın hayırlı uğurlu olmasını diledi. Eğitim ortamlarının daha güvenli hale getirilmesi noktasında gündeme getirilecek fikir ve önerilerin büyük önem taşıdığını belirten Altınsoy, “Bakanlığımız, son yıllarda güvenli eğitim ortamlarını tesis etmek için önemli çalışmalar imza atıyor. Bu çalışmalarda bizim önceliğimiz, problem ortaya çıkmada önleyici tedbirler alınmasını sağlamak. Bu konu sadece müdürlüğümüzün değil, hemen herkesin sorumluluğunda olan bir konu. Çünkü evlatlarımız bu okullarımızda eğitim görüyorlar. Önceliğimiz onların güven içerisinde eğitim öğretime devam etmeleridir. Ben bu çalıştaydan güzel sonuçlar elde edileceğine inanıyorum. Şimdiden katkı sağlayan tüm taraflara teşekkür ediyorum.”

Altınsoy’un konuşmasının ardından, İSGB koordinesinde çalışma gurupları oluşturularak raporlar hazırlandı. 

07-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-2017

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.