SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik “Öğretmen Gelişim Eylem Planı” değerlendirme toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy başkanlığında yapıldı.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik “Öğretmen Gelişim Eylem Planı” değerlendirme toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy başkanlığında yapıldı.

 

Temel Eğitim ve Ortaöğretim Kurumları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik “Öğretmen Gelişim Eylem Planı” değerlendirme toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy başkanlığında yapıldı.

 

İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet Ar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan Din Öğretimi Şube Müdürleri, Okul Müdürü Mustafa Gün ve il merkezindeki okullarda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri katıldı.

 

Programın açış konuşmasını Şube Müdürümüz Mehmet Ar yaptı. Ar, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Öğretmen Gelişim Eylem Planı” ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

 

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, “Bizim temel, milli ve manevi değerlerimizi, ülkemizin önemini anlatmamız gerekiyor. En kötü yönetim yönetimsizlikten iyidir derler. Etrafımızda oynanan oyunların çoğunluğu Türkiye üzerine… Ülkemizin kıymetini bilmeli ve bunu öğrencilerimize en iyi şekilde anlatmalıyız. Bakanlığımızın gönderdiği pek çok program çerçeve niteliğinde… Bu esnek program, bizlere ders içerisinde pek çok farklı kazanımları işlememize imkân veriyor. Bu imkândan yararlanarak sizler de öğrencilerin hem temel dini bilgileri öğrenmelerini, hem de milli, manevi, kültürel değerlerimizi öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Ben, hepinizin bu gayret içerisinde olduğunuza inanıyorum. Bundan sonraki süreçte de bakanlığımızın öğretmen gelişim eylem planı doğrultusunda kendinizi yenileyerek güzel işlere imza atacağınıza inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Toplantı sonrasında Din Öğretim Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan “Öğretmen Gelişim Eylem Planı”nın ilimizde uygulanacak maddeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Bu kapsamda farklı konu başlıklarında 6 maddelik eylem planının uygulanması konusunda mutabakata varıldı.

22-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-2018

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.