SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Hacı İbrahim Delice, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü Onlarda Buradaydı Projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

CÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Hacı İbrahim Delice, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü Onlarda Buradaydı Projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

 

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Edebiyat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Hacı İbrahim Delice, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü Onlarda Buradaydı Projesi kapsamında Kadı Burhaneddin İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Okul Salonunda düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Şube Müdürümüz Mehmet Ar, Okul Müdürü Turan Görgülü, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

 

Programda öğrencilik yılları ve meslek hayatı ile ilgili deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Prof. Dr. Delice, başarılı olmanın püf noktalarına da değindi. CÜ Edebiyat Fakültesi’nde Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı bölümünde öğretim görevlisi olarak ders verdiğini de belirten Prof. Delice, Türkçenin diğer dillerden üstün olan özellikleri ve önemine de değindi. Delice, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Programın sonunda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Onlarda Buradaydı Projesi’nin önemine vurgu yaptı. Altınsoy; “Bizim, Onlar da Buradaydı projesini yaparken bütün derdimiz, şehrimizin öncü isimlerini, bu sıralardan geçmiş, bu okullarda okumuş insanları sizlerle buluşturmaktı. Sizin içinizden çıkmış, akademisyen, bürokrat, iş adamı olmuş kişileri getirip sizlerin de bir noktaya gelebileceğinize işaret etmek ve onların tecrübelerinden istifade etmenizi sağlamak için bu projeyi yapmıştık. Hamdolsun, proje başarılı ve güzel bir şekilde devam ediyor. Amacımız size ufuk açmak, dünyanızı genişletmek. Ben bu kapsamda okulumuza gelerek bizlerle zaman ayıran değerli hocamıza teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Altınsoy, konuşmasının ardından Prof. Dr. Delice’ye çiçek takdim etti.

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.