SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Community Mentoring for Social Inclusion” Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projesi

Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları projeleri, yetişkin eğitimi alanında faaliyet gösteren kuruluşlar arasında küçük ölçekli işbirliği faaliyetleridir. Öğrenme Ortaklıkları projeleri, sürece odaklanır ve kendi eğitim faaliyetlerine Avrupa işbirliğini katmak isteyen kuruluşların katılımını genişletmeyi amaçlar.  
“Community Mentoring for Social Inclusion” Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projesi

Bir Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları projesinde en az üç ülke kuruluşunun eğitimcileri ve öğrenicileri kendi kuruluşları ve çevrelerindeki topluluklar için ortak fayda taşıyan bir veya daha fazla konuda işbirliği yaparak birlikte çalışırlar. Bu şekilde tecrübe, uygulama ve yöntem/metod değişimi, Avrupa’nın farklı kültürel, sosyal ve ekonomik yapısını ve ortak ilgi alanlarının daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunurlar. Katılımcı kuruluşlar, uluslararası faaliyet yapmak ve bunları izlemek, değerlendirmek ve kendi bölgelerindeki faaliyetlerle ilişkilendirmek için mali açıdan desteklenirler. Ayrıca ulusal düzeydeki başka kuruluş ve makamlarla işbirliği yapmaları, fikirleri ve faaliyetleri için daha sağlam bir dayanak temin etmeleri ve bunları yaygınlaştırmalarına olanak sağlayacak alanlar açmaları için teşvik edilirler. Katılımcı kuruluşların desteklenmesiyle, uluslararası değişimin değerinin artırılması, iyi uygulamaların desteklenmesi ve böylelikle sonuçların etkisinin yaygınlaşması amaçlanmaktadır. Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projesi kapsamında “Community for Social Inclusion” başlıklı projemizde İngiltere, Slovakya, Romanya, Kuzey İrlanda ve Türkiye ortak olarak yer almaktadır. Sosyal içerme konulu bu projemiz, dezavantajlı grupların sosyal hayata dahil edilmesini amaçlayan çeşitli faaliyetler içermektedir. Bu kapsamda 12-17 Ocak 2015 tarihinde 4. Çalışma ziyareti K.İrlanda’ nın Belfast kentinde düzenlendi. Çalışmaya ortak ülkelerden 29 kişi katılmış olup projenin ilerlemesi ve önümüzdeki dönemde yapılacak faaliyetlerle ilgili planlamalar yapılmıştır. Bunun yanında ortak şehirde bulunan yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve okullar ziyaret edilmiştir. Kurumumuzdan bu ziyarete Milli Eğitim Müdürümüz Zekeriya ÇINAR ve Ar-Ge / Projeler Ekibinden Fatih AYDIN katılmıştır.

           

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.